Hřebčín
Viklan Kadov

spacer spacer

Chov shetland pony a shagya arabů 

spacer spacer
spacer spacer
spacer

Poslední aktualizace 

22.1.2018

 Plemenní hřebci

spacer

15.1.2018

 Sedmikráska of Kadov

spacer

13.1.2018

 Wells Major General

spacerspacer

10.1.2018

 Hříbata

spacer

27.12.2017

 Hříbata 2015

spacer

18.12.2017

 Mladí (Shagya)

spacerspacer
spacer spacve spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Plemenný hřebec

Shetland pony

Sunrise of Kadov - Standard typ

narozen: 19.5. 2014

KVH: 105 cm

Otec: Saliberry of Kadov (vice info)

Matka: Yateholme Rosebud (vice info)

Otec matky: Birchmoor Amedeus (vice info)

Pedigree (PK on-line)

Na prodej nabízíme mladého, nadějného plemenného hřebce tmavého hnědáka narozeného v květnu 2014. Hřebeček je korektní, má výborný exteriér, krásnou ušlechtilou hlavu a skvělou mechaniku pohybu. Matkou je z Anglie dovezená klisna Yateholme Rosebud a otcem náš odchovanec Saliberry of Kadov. Matka má excelentní pohyb a je prochovaná na drivingového šampióna Velké Británie Lakeland Lightninga. Tato kombinace ukazuje, že Sunrise of Kadov by se mohl uplatnit právě jako otec dobře stavěných budoucích šampiónů v drivingu. Oba rodiče jsou zařazeni v akceleračním programu a mají prověřenou výkonnost otec v tahu a pod sedlem, matka také v tahu i pod sedlem. Jedná se o velmi kvalitního hřebečka, který má velké šance se uplatnit v chovu. Hřebec splnil podmínky pro udělení licence v srpnu 2016.
Je charakterní, 100 % zdraví. Jeho budoucí uplatnění chov, driving.
Cena včetně již zaplacené licence je 38 000 Kč.

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

mazel

Amír

narozen: 6/2017

Otec: 1094 Syfoon v. Stal de Tienmaatsweg (vice info)

Matka: Ammy Dammy

Otec matky: Philip v.d. Schaapshoeve

Pedigree (PK on-line)

Na prodej nabízíme krásného hřebečka, vraníka s výborným exteriérem. Hřebeček bude na jaře roční, je zvyklý na běžné ošetření, vodění a korektury kopyt. Oba rodiče jsou pracovně prověření.Otec hřebečka je velice známý hřebec Syfoon v.s.d. Tienmaatsweg, kterého veřejnost zná především z vystoupení na výstavách v Lysé nad Labem, Pardubicích a z dalších chovatelských přehlídek. Už od r. 2007 se otec pravidelně prezentuje ve všech typech spřežení (dvojspřeží, triga,čtyžspřeží, kvadriga, pětispřeží, šetispřeží, osmispřeží a dokonce desetispřeží).Pracuje spolehlivě i pod sedlem. Matka Amy Dammy je prověřená jak v chovu tak pracovně, spolehlivě pracuje pod sedlem i v zápřeži. Zúčastnila se několikrát vozatajských parkurů a dalších soutěží. Je zapsaná v hlavní plemenné knize i v akceleračním programu.
Hřebeček je milý a komunikativní. Předpokládaná KVH v dospělosti 95-100cm. Budoucí využití pony sport,využití ve speciálních výstavních třídách, výstavy, chov nebo jako společník. Cena 15.000Kč.

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Shetland pony originál - Standard

Birchmoor Amythst

narozen: 2005

KVH: 102 cm

Otec: Kerrystone Kelly

Matka: Claylands Adele

Otec matky: Gold Crest Of Drakelaw

Pedigree (PK on-line)

Na prodej nabízíme krásnou vranou klisnu Amy. Amy je výstavně úspěšná klisna, která byla dovezena z Velké Británie. Úspěšně se zúčastnila několika výstav v ČR a pak byla zařazena do chovu. Porodila výstavně veleúspěšnou klisnu Kadov Azalea. Bohužel Azalea je jediný klisny potomek. Už se jí nepodařilo zabřeznout. To je také důvod proč jí vyřazujeme z chovu a nabízíme k prodeji. Amy už přijela z GB jako plachá a málo důvěřuje lidem. Je ale charakterní a při citlivém zacházení i dobře komunikativní.
Klisnu nabízíme pouze do dobrých podmínek nejlépe jako společníka k dalšímu koni (poni). Vhodná také na výstavy.
Nabízíme jí za velmi přijatelnou cenu 25.000 Kč.

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Shetland pony originál - Standard

Kadov Aronia

narozena:  2016

Otec: Philip v.d. Schaapshoeve

Matka: Kadov Azalea

Otec matky: Wells Major General

Pedigree (PK on-line)

Na prodej nabízíme krásnou, elegantní a ušlechtilou klisničku Kadov Aronia. Klisna je vranka s předpokládanou KVH v dospělosti okolo 1m. Je registrována jak v PK Shetland pony v ČR tak i ve Velké Británii. Průkaz klisny vystavila mateřská PK ve Velké Británii. V rodokmenu můžeme najít věhlasné GB shetlandské linie Marshwood z obou stran rodičů, dále Transy a Wells z matčiny strany. Budoucí využití: chov , pony sport, speciální výstavní třídy, výstavy, hobby.
Klisna je milá a kontaktní.
cena: 28.000 Kč
Pro více fotografií klikněte zde. (rajče)

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Pár hnědáků

Shetland pony

Oskar a Oliver

narozena: 2014

KVH: 95 cm

Otec: Hektor Rafael

Matka: 

Otec matky: 

Pedigree (PK on-line)

Na prodej nabízíme pár hřebců hnědáků. Jedná se o polobratry po otci Hektor Rafael. Rok narození 2014. Oba hřebci jsou vychovaní přiježdění v lehkém i těžkém tahu. Spolehlivý v terénu i provozu. Mají zkušenosti z dvojspřeží, čtyřspřeží, pětispřeží i šestispřeží. V loňském i letošním roce prezentovali hřebčinec Bělčice na výstavách i závodech. Na fotce se jedná o hřebce v páru u oje. Hřebci jsou s plným původem mohou se účastnit i speciálních výstavních tříd pro Shetlandy drivingu.
Prodej pouze společně jako pár. Kontakt na majitele tel:736752671

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Salvia of Kadov

narozena: 2017

KVH: 97 cm

Otec: Blatouch of Kadov (vice info)

Matka: Salome (vice info)

Otec matky: Borneo

Na prodej nabízíme krásnou hodnou a mazlivou klisničku Salvii of Kadov. Salvia má atraktivnía u Shetlandů velice vzácnou barvu Isabel. Otcem je plemenný hřebec Blatouch of Kadov, odchovaný v našem hřebčíně a matkou ryzá klisna Salome. Matka Salome má prověřenou výkonnost v tahu i pod sedlem. Salome je zkušenou matkou a je zárukou opravdu kvalitních a především charakterních hříbat. Salvia je komunikativní a přítulná, každého si hned svou mírnou povahou získá. Budoucí využití: chov, sport, hobby.
Cena 25 000 Kč

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Shetland pony

Berberis of Kadov

narozen: 2017

Otec: Blatouch of Kadov (vice info)

Matka: Sedmikráska of Kadov (vice info)

Otec matky: 1094 Syfoon v. Stal de Tienmaatsweg (vice info)

Na prodej nabízíme krásného charakterního hřebečka v barvě isabel. Otec hřebečka je náš odchovanec mladý hřebec Blatouch of Kadov, který je především výjimečný mechanikou pohybu. Matkou je chovná klisna světlohřívá ryzka s výjimečným charakterem. Sedmikráska má prověřenou výkonnost.
Hřebeček je zvyklý na běžné ošetřování a vodění je pravidelně odčervený a zvyklý na korektury kopyt.
Budoucí využití: Jedná se o velice nadějného hřebečka s předpoklady pro budoucí využití v chovu. Předpokládaná KVH v dospělosti bude cca 102 cm. V ČR není momentálně plemenný hřebec SHP v barvě isabel ve standardním typu. Proto bychom rádi, aby se našel nějaký chovatel, který by měl pro hřebce využití jak v chovu tak třeba i drivingu a hřebce zlicentoval. Po dohodě můžeme novému majiteli nabídnout odchov do 3 let a přípravu a absolvování licentace.
Cena: 18.000 Kč.

spacer
spacer
spacer
spacerspacerspacerspacer

Exkluzivní pár plemenných hřebců

Shetland pony - Standard

Sunrise of Kadov a Saliberry of Kadov

narozena: 2010 a 2014

KVH: 105 a 103 cm

Otec: 

Matka: 

Otec matky: 

spacer
spacer

Navštivte také naše stránky Zahradnictví u Viklanu

Webmaster Jan Frits Vegter © Marah webdesign

rah webdesign