Hřebčín
Viklan Kadov

spacer spacer

Chov shetland pony a shagya arabů 

spacer spacer
spacer spacer spacer spacer spacer
spacer
spacer
spacer spacve spacer
placing gif
placing gif

Shetland pony na prodej

Jsme hřebčín zabívající se převážně chovem Shetland pony s dlouholetou tradicí, spoustou odchovaných kvalitních shetlandů a spoustou výstavních úspěchů. Některé koně, chované na hřebčíně nenabízíme přes běžné inzertní servery, proto pokud máte zájem o nákup shetlandů nebo konzultace ohledně chovu či pomoc s výběrem chovných jedinců pro nové začínající chovatele neváhejte nás kontaktovat osobně. Na prodej nabízíme hříbata, mladé klisny i hřebce, chovné klisny i chovné hřebce. Některé hřebce nabízíme i do pronájmu na připouštěcí stanice. Většina koní od nás se prodává na doporučení spokojených nových majitelů a chovatelů.
Při jednání preferujeme osobní jednání a je možné se předem po telefonické domluvě domluvit na návštěvě přímo v areálu hřebčína Viklan Kadov.

placing gif
placing gif

spacer
placing gif
placing gifplacing gif
placing gif

Kadov Anemone

KVH: 102 cm

Otec: 2261 Blatouch of Kadov (vice info)

Matka: Kadov Azalea (vice info)

Otec Matky: 1513 Wells Major General (vice info)

Pedigree (PK online)

placing gif

Klisna Kadov Anemone narozená u nás byla druhou nejlépe hodnocenou klisnou svodu s pěkným bodovým hodnocením 7,7 b.
Anemone je z matky Kadov Azalea po otci Blatouch of Kadov.
v r. 2023 absolvovala zkoušky výkonnosti pod sedlem.
Zkušenost s Jumpingem, jízdou zručnosti na oprati, trailem na ruce. Ježděna v terénu i na jízdárně.
Absolvovala bezchybně dvoufázový parkur s umístěním.
Její míry jsou: KVH 102 cm, KVP 110 cm, OH 142 cm a OHol 15,5 cm.

placing gif

spacer
placing gif
placing gifplacing gif
placing gif

Kadov Oxalis

Otec: 2667 Markes Optimus (vice info)

Matka: Kadov Azalea (vice info)

Otec Matky: 1513 Wells Major General (vice info)

placing gif

Na prodej nabízíme krásného loňského hřebečka s vysokým podílem vzácné krevní linie Marshwood. Hřebeček je z výstavně úspěšné matky Kadov Azalea, která je po legendárním Wells Major Generalovi. Je po otci Markes Optimus. Hřebeček je milý , kontaktní mazlivý. Velice kvalitního exteriéru s výborným pohybem. Hřebec by v budoucnu mohl působit v chovu, mohl by se využívat v zápřeži a dalších sportovních aktivitách. Kohoutková výška v dospělosti bude přiblině okolo 102 cm. cena: 32.000Kč

placing gif

spacer
placing gif
placing gifplacing gif

Shetland (hřebec)

placing gif

2667 Markes Optimus

Číslo v PK: 2667

Shetland pony - Standard typ

CZ a GB licence

Narozen:15.5. 2015

KVH: 101 cm

Otec: Olympia v.d. Geldersoord (vice info)

Matka: Marsha v. d. Kuiperij (vice info)

Otec Matky: Jolly Roger of Marshwood (vice info)

placing gif

Nabízíme na prodej krásného plemenného hřebce Markes Optimus. Hřebec je v lehčím typu. Je to typický představitel linie Marshwood s vynikajícím pohybem. K lidem je velice vstřícný a mazlivý. V připouštěcí sezoně je temperamentnější a hůře snáší konkurenci dalších plemenných hřebců. U nás na hřebčíně máme momentálně 6 plemenných hřebců a právě z těchto důvodů ho nabízíme k prodeji. Ideálně by bylo kdyby se našel nový majitel, který má menší chov. Kde by byl hřebec pouze v přítomnosti klisen a nemusel řešit konkurenci jiných hřebců. U nás jsme s ním připouštěli 3 sezóny. Březivost má 100% všechny připuštěné klisny porodili velice kvalitní hříbata. Fotky potomků najdete v kartě hřebce nebo jsou k vidění u nás na hřebčíně. Zároveň bychom rádi zůstali v kontaktu s možností si v budoucnu některé naše klisny opět tímto kvalitním hřebcem připustit. Cena: 70 000Kč. Hřebec má českou i GB licenci zaplacenou a zaplacené oprávnění k plemenitbě pro r. 2022.

Hřebec Markes Optimus působí v hřebčíně Viklan již třetí sezónu. Do r. 2020 měl pouze licenci ve Velké Británii a připouštěl pouze klisny jejichž hříbata se dala zapsat v GB. Od podzimu 2020 má i českou licenci a je k dispozici všem standardním klisnám zapsaným v PK SHP. Hřebec je typickým představitelem linie Marshwood nese 90,63 % této krve. Má jemnější kostru, je ušlechtilý, vyniká výbornou mechanikou pohybu a je velmi žádaného čtvercového rámce. Má už u nás i několik velice kvalitních potomků. Březivost má 100%.
Doporučujeme s ním připouštět klisny většího rámce ideální KVH okolo 1m se silnější kostrou.
Hřebec je temperamentní, potomkům předává ušlechtilost, krásnou malou hlavu s výrazným okem a výbornou mechaniku pohybu.

placing gif

spacer
placing gif
placing gifplacing gif
placing gif

Salome

KVH: 96 cm

Otec: Borneo

Matka: Sametka z Aslanu

Otec Matky: Goldan Cavalier

placing gif

Starší klisna nabízíme jí dnes již jako společníka na zasloužený důchod. Je velice milá, komunikativní, mazlivá povaha 200 %.
Pouze do dobrých podmínek a milující rodiny.

Salome je velice ochotná pracovní klisna, která dává výborné, kvalitní potomstvo. Zúčastnila se mnoha jezdeckých soutěží pro děti a rovněž soutěží ovladatelnosti v kládě. V r. 2008 úspěšně absolvovala zkoušky výkonnosti. Je to výborná matka a klidný a ovladatelný jezdecký pony.

Body: 8.0 KVH: 96 cm KVP: 106 cm OH: 131 cm Ohol: 13.5 cm

placing gif

spacer
placing gif
placing gifplacing gif
placing gif

Kadov Petunia

Otec: 2261 Blatouch of Kadov (vice info)

Matka: Kadov Peony (vice info)

Otec Matky: 1513 Wells Major General (vice info)

placing gif

Hledáme nový domov pro mladou tříletou klisničku plavé barvy. Klisna má citlivou kůži projevuje se u ní letní vyrážka. Potřebuje zvýšenou individuální péči občasné namazání, ošetření repelentem či zadekování síťovanou dekou a čabrakou. V přírodních výbězích s tůněmi kde se líhne velké množství komárů a ve větším stádě koní to u nás nelze praktikovat. Jinak je klisna zdravá a nemá žádná jiná omezení. Cena dohodou.

placing gif

spacer

Navštivte také naše stránky Zahradnictví u Viklanu

Webmaster Jan Frits Vegter © Marah webdesign